Leden 2016

Smrtonosná žihadla

30. ledna 2016 v 11:02 | nonychromek |  Dokumenty nejen o pravěku
Stingers. Je to Britský dokument společnosti KM records z roku 2009. Pochází z cyklu Animals and wildlife wonderful world. Pojednává o jedovatých tvorech. Proniknete s ním do světa pozoruhodných jedovatých tvorů, prozkoumáte způsob, jakým ho využívají. Je skvělé, že tam nejsou jen tvorové, kteří jsou nebezpeční člověku, ale kterí jsou nebezpeční pro svou kořist. I když to je dokument především o jedovatých tvorech, objeví se tam i ti, co používají jinou chemickou zbraň např. skunk, střevlík prskavec, parosnička rajská či chili paprička. Je tam i zmíněn virus vzteklina. Jak je již pro tento cyklus typické, pro každou skupinu tvorů je věnovaná část většinou 5-15 minut. Takže jsou tam tyto části: pavouci, štíři, létající hmyz, jedovatí savci, hadi, miniaturní monstra(brouci, housenky, mravenci atd.), jedovaté ryby, jedovatí obojživelníci, medúzy, jedovatí jěštěři, jiní mořští jedovatí živočichové( sasanky, homolice atd.) a jedovaté rostliny. Jelikož si dokument půjčil hodně záběrů z archivu BBC, jsou některé záběry starší, některé novější, ale všechny pěkné. Mě osobně se tento dokument velice líbil. Informací je tam více než dost, a strašně se mi líbila hudba v dokumentu. Vřele doporučuji všem, kteří se o tyto tvory zajímají. Našel jsem jen jednu chybku v dabingu, věda zná více 34 druhů pavouků. Jinak jsem chybku nenašel. A jinak jedabing podle mě pěkný. Lze si ho objednat na DVD a ke stažení je i na uložto. Já osobně ho mám na DVD. Vážně skvělý dokument. Jinak kdyby ho někdo viděl, tak napište do komentářů, rád bych tento dokument s někým prodiskutoval, ale ještě jsem s nikím neměl možnost.
Jen bych chtěl říct, že se v průběhu víkendu konečně objeví slíbení Paraziti z pekla. A druhá věc je, že dnes jěště asi napíšu a Zoo Olomouc, kterou jsem včera navštívil. Navíc bych vám chtěl říct, že teď každou sobotu ve 20:00 dávají na Prima Zoom pořady Davida Attenborouga. Dnes budou dávat už druhou část Počátků života.

Dinosauři 2015

17. ledna 2016 v 18:19 | nonychromek |  Moje diplomy
Jak jsem již zmínil, byl jsem přihlášen i do soutěže Dinosauři 2015. V této soutěži bylo 20 otázek nejen o dinosaurech. Otázky nebyly vždy lehké, ale všichni dosáhli skvělých výsledků a všichni dostali diplom s motivem, který si sami zvolili. Já jsem dostal tetno krásný diplom s obrázkem Sinornithosaura, který se mi velice líbí.

Lovcem dinosaurů

17. ledna 2016 v 18:15 | nonychromek |  Moje diplomy
Dnes jsem dostal diplom za soutěž Haase- Dinosauři 2015, což mi dalo nápad, že jsem budu své diplomy atd. I když je to více, něž měsíc, byl jsem opět u Haase přihlášen v několikaměsíční soutěži Lovcem dinosaurů, ve které jsme dostali popis nějakého zvířete a měli jsme uhodnout, o jaké šlo. Všichni dosáhli krásných výsledků a všichni dostali tento krásný diplom.

Dokonalé ztvárnění- Tyrannosaurus

5. ledna 2016 v 19:42 | nonychromek |  Pravěké zajímavosti
Byl to jeden z největším masožravců, kteří kdy žily. A rozhodně to byl Severoamerický vrcholový predátor konce Křídy. Žil v době mezi 68-65 miliony let před Kristem. Měřil až 12 metrů na dělku, 6 metrů na výšku a vážil až 6,5 tuny. měl jeden z nejsilnějších stisků, až 4,5 tuny. Jejho zuby měřily až 30 centimetrů. Měl velice krátké přední končetiny. Nejnovější důkazy svědčí o tom, že pravděpodobně lovil ve smečkách. T-rex byl stvárněn v mnoha dokumentec, filmech a seriálech. Např v dokumentu Putování s dinosaury, Vraždící stroje- pravda o dinosaurech zabijácách, Planeta dinosaurů, Zvířecí armagedon, ve filmu Jurský park a ve filmu Svět draků i v mnoha knihách. Mě osobně se nejvíce líbil T-rex v dokumentu Vraždící stroje- pravda o dinosaurech zabijácích. A co vy? Můžete mi do komentářů posílat obrázky, nebo odkazy na ně a kde se objevily.

Jinak chci řící, že i když se to netýká přírody nebo pravěku, budou teď v průběho dvou týdnů od pondělí do pátku na kanále Spektrum dávat mytologický dokument Střet bohů (Clash of the gods). Jsou tam i hrané scény, kde jsou ztvárněny mýty a dokument zkoumá, jestli nemohou mýt nějaké historické základy, popřípadě, v čem se mohli lidé inspirovat, když si vytvářeli nějaká monstra např kyklopa. I když se to netýká přírody, pravěku atd. je to podle mě vcelku povedený dokument.

Program

5. ledna 2016 v 19:23 | nonychromek
Mám pro vás program na zbytek týdne. Protože ale nevím, jaké dny budou volné, tak jenom napíšu, na co se ale můžete těšit do konce týdne. Jěště dnes bude ten seriál s popisem tvorů, který jsem se rozhodl pojmenovat Dokonalé ztvárnění- Tyrannosaurus, Paraziti z pekla- Tasemnice, Cesta života- Moře plné pancířnatců a možná ještě Podivuhodná zvířata Amazonie- Jaguár.